Kandidáta v boji o hrad vybere ČSSD ve vnitrostranickém referendu napsaly Lidovky.cz

Podle serveru Lidovky.cz prohlásil současný šéf ČSSD a předseda vlády, že kandidatura Miloše Zemana učiní volbu zajímavější. Sobotka také zopakoval, že kandidáta sociální demokracie vyberou členové ve vnitrostranickém referendu. Současně prohlásil, že strana nechce stavět vlastního kandidáta za každou cenu.

„Myslím si, že na rozdíl od minulých prezidentských voleb asi nebudou chtít politické strany za každou cenu stavět svého kandidáta,“ uvedl Sobotka pro server Lidovky.cz. Významná část strany dlouhodobě podporuje Miloše Zemana a lze se tudíž domnívat, že stranický šéf nebude tlačit vlastního kandidáta. Dlouhodobé spory ve straně jsou na spadnutí a hrozil by tak významný rozkol zapříčiněný sporem o jméno příštího prezidenta.

Sám Miloš Zeman však kandidaturu ještě neoznámil oficiálně. Podle lidovek se tak má stát 10. března na plánované tiskové konferenci hradu. Svou kandidaturu oficiálně již oznámili podnikatel a textař Michal Horáček, podnikatel Igor Sládek a lékař a aktivista Marek Hilšer. Další kandidatury mají být oznámeny po tom, co bude jisté, zda se Miloš Zeman bude obhajovat svůj úřad.

 

Podobné články