Prezident Zeman má podporu 60,1% veřejnosti ukázal průzkum agentury SANEP

Miloše Zemana ve své funkci hodnotí kladně 60,1% lidí. Jeho popularita se tak drží pořád na obdobné úrovni. Prezident svou podporu neztrácí ani potom co ohlásil, že bude vetovat zákon o střetu zájmů, který zakazuje vicepremiérovi a ministru financí Andreji Babišovi vlastnit média, přijímat dotace ze státního rozpočtu a ucházet se o státní zakázky při jeho současném působení ve funkci ministra.

sanep5

Průzkum ukázal i další data. Například to, že česká veřejnost velmi dobře hodnotí vztah Miloše Zemana k nově zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Celkem 72,4% lidí si myslí, že pozvání českého prezidenta do Washinghtonu jako jednoho z prvních státníků od nástupu Donalda Trumpa do funkce je velmi dobré pro prestiž ČR na mezinárodní politické scéně. Pouze 15,8% lidí hodnotí pozvání do bílého domu negativně.

sanep4

Nadále se ukazuje, že současnému českému prezidentovi nahrává do karet jeho postoj k uprchlické krizi. Jeho názory v tomto směru pak kladně hodnotí celkem 73,2% lidí, zatímco 23,4% lidí jsou proti. Nejvíc záporných reakcí schytala Zemanova zahraniční politika ve vztahu k Číně, dohromady 33,7%.

sanep3

Podobné články