Prezident Zeman přes svůj špatný zdravotní stav ohlásil opětovnou kandidaturu

Prezident Miloš Zeman dnes na své oficiální tiskové konferenci ohlásil, že bude opětovně kandidovat na prezidenta České republiky v roce 2018. Zeman se však cítí být poněkud unaven a v úvahách proti jeho rozhodnutí hrál významnou roli jeho věk a zdravotní stav. Prezident uvedl, že trpí tzv. polyfunkční neuropatií, která se vyznačuje odumřelými nervy na nohách, a cukrovkou.

Důvodem, který Zemana vedl pro opětovnou kandidaturu, je pak podle jeho slov vysoká podpora veřejnosti, kterou nechce zklamat. V následujícím funkčním období chce nadále primárně hájit národní zájmy České republiky. Zeman se však odmítá označit za favorita voleb. Veřejnost si podle něj přeje prezidenta mladšího, zdravějšího a energičtějšího. Nejdůležitější však má být touha po změně, která může Zemana ohrozit.

Nakonec Zeman uvedl, že nepovede osobní kampaň a vyloučil jakékoliv útoky na protikandidáty. Představu o tom, jak má být úřad prezidenta republiky vykonáván, vysvětlovat prý nepotřebuje, jelikož tuto představu již naplnil a nechá tak rozhodnout občany, zda dobře či nikoliv.

Podobné články