Zeman a Drahoš začali sbírat podpisy pod prezidentskou kandidaturu

50 tisíc podpisů je nutné sehnat, aby se z ohlašených kandidátů stali oficiální kandidáti na post prezidenta České republiky. V pondělí 24. dubna se sběrem podpisů začali 2 kandidáti.

Petici nynějšího prezidenta Miloše Zemana podepsala jako první jeho žena Ivana, ta je zároveň i šéfkou Zemanova volebního štábu. Na tiskové konferenci vyzdvihla hlavně jeho pracovitost a odvahu říkat i nepopulární věci.
Se sběrem podpisů Zemanovi pomůže i SPO. To potvrdil její předseda Jan Veleba, zároveň uvedl, že 2. května začne s petiční akcí po krajských městech. Dále Zemanovi bude pomáhat sbor dobrovolníků, kteří budou s peticí obcházet i menší města.

Na den svatého Jiří odstartoval sběr podpisů i bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš. Tento datum si vybral jako symbol, neboť toto datum vnímá jako závazek bojovat stejně statečně i čestně jako patron rytiřů a vojáků.
Podle Drahoše řada lidí vyjádřila zájem podpořit ho ve volební kampani a při sběru podpisů. Dobrovolníkům teď rozesílá podpisové petice a ti by pak během pár dní měli vyrazit do ulic.

O 8 dní dříve začal sbírat podpisy kandidát Michal Horáček. I pro něj mělo datum 16. dubna, tedy datum oslavující Zmrtvýchvstání Páně, určitý význam. „Mám rád symboliku, první tiskovou konferenci jsem svolal do čističky odpadních vod, takže i ten dnešní den má určitou symboliku,“

Podpisy už také začali sbírat kandidáti jako lékař a akativista Marek Hilšer, poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka nebo aktivistka Jana Yngland Hrušková.

Podobné články